У торгівлі рушниками та постільною білизною знайшли 36 мільйонів порушень

09.06.2022 by No Comments

Центр розвитку перспективних технологій (ЦРПТ) за допомогою аналітичної системи «Чесний знак» виявив близько 36 мільйонів порушень під час торгівлі рушниками, постільною білизною, дитячими куртками та іншою продукцією підприємств легкої промисловості. Про це розповіли у ЦРПТ.

«Є ряд ознак, за якими система розуміє, що відбувається спроба продажу чи введення в обіг нелегальної продукції. У такому разі система фіксує відхилення та передає інформацію про це до контрольно-наглядових органів», — зазначили у прес-службі центру.

За перші п’ять місяців 2022 року фахівцями було знайдено порушення на загальну суму 69,9 мільярда рублів. Порушниками визнано близько 18 тисяч компаній. Інформація про них передається до Росспоживнагляду та Федеральної податкової служби (ФНС).

Більшість порушень пов’язані з відхиленнями документа відповідності від технічного регламенту. Продукція та її характеристики не відповідають дозвільній документації, або в останній минув термін придатності.

За підрахунками ЦРПТ, у разі притягнення порушників до відповідальності та призначення їм мінімального передбаченого законом покарання загальна сума штрафу становила б 3,6 мільярда рублів.