Застряглий у Канаді російський літак заплатив мільйони рублів за паркування

10.06.2022 by No Comments

Російська авіакомпанія заплатила понад 100 тисяч канадських доларів (4,5 мільйона рублів) за паркування вантажного літака, що застряг в аеропорту Торонто. Про це повідомляє Independent.

За інформацією видання, літак Ан-124, що належить компанії “Волга-Дніпро”, застряг у міжнародному аеропорту Пірсон у Канаді з 27 лютого. Зазначається, що повітряне судно прибуло до країни з метою доставки партії експрес-тестів на COVID-19.

У той же час Канада запровадила заборону використання свого повітряного простору для всіх літаків, зареєстрованих у Росії. З того часу літаку регулярно виписували штрафи у розмірі понад тисячу канадських доларів (близько 50 тисяч рублів) за кожен день стоянки. На даний момент борт знаходиться в Торонто понад сто днів.

«Літак не може вилетіти в територіальний повітряний простір Канади, оскільки це порушує NOTAM [повідомлення для авіаторів]», — повідомив представник Міністерства транспорту Канади. Він зазначив, що повідомлення залишається чинним і наразі немає планів щодо його перегляду або зміни.

Раніше Європейське агентство безпеки польотів (EASA — авіарегулятор Євросоюзу) позбавило російські авіакомпанії сертифікатів на польоти в небі країн ЄС. Наголошується, що без сертифіката льотної придатності повітряне судно не може виконувати польоти. Документ видає орган цивільної авіації тієї держави, де зареєстрований літак. До списку, зокрема, були включені Аерофлот, S7, Газпром-Авіа, Волга-Дніпро, Уральські авіалінії.