Жителі кубанської станиці поскаржилися на фермерів-рейдерів

zerno926f

Жителі розташованої в Краснодарському краї станиці Дмитрівська скаржаться місцевій владі на спроби захоплення їхніх земельних паїв групою фермерів. Кілька сотень людей написали відкритий лист в адміністрацію населеного пункту з проханням не допустити відбирання землі, що належить їм.

«Ми не наполягаємо на особистій зустрічі з керівництвом регіону, тому що розуміємо, що існують більш глобальні та поточні проблеми, які необхідно вирішувати в першу чергу. Ми не хочемо влаштовувати мітингів біля крайового суду, прокуратури Краснодарського краю. Але якщо була б така можливість, то ми розповіли всю правду про ситуацію, яка твориться в нашій станиці, і надали б всі необхідні докази», — цитує звернення сайт graffitiurreality.org.

Про проблеми з переділом землі на Кубані на федеральному рівні заговорили після того, як в серпні 2016 року кілька десятків хліборобів вирушили у складі тракторної колони в Москву, щоб поскаржитися на рейдерські захоплення і несправедливі судові рішення президенту Росії Володимиру Путіну.

Як зазначає видання, жителі Дмитрівській не вважають цих активістів жертвами сваволі великих холдингів, швидше навпаки — самі бояться відбирання отриманих ще в радянський час земельних паїв. Всі їхні наділи віддані в оренду на 10 років сільгосппідприємству (СГП) «Дмитрівське».

Розплачуються з ними СГП продуктами: зерном, олією, борошном, цукром та іншою сільськогосподарською продукцією. Ця практика, як стверджує «РГ», більшість станичников влаштовує.

У грудні 2015 року адміністрація Дмитрівського сільського поселення провела загальні збори учасників часткової власності. За підсумками зустрічі близько 96 відсотків станичников продовжили на десять років раніше укладені договори оренди з СГП. Але чотири відсотки відмовилися від співпраці з сільгосппідприємством і зажадали віддати їм земельні ділянки.

Переважній більшості жителів станиці така позиція не сподобалася. Більше того, люди побоюються, що збунтувалися кілька десятків фермерів відберуть у них кращу землю. «Якщо фермери почнуть виділ земельних часток, то це призведе до зменшення нашої пайовий частки, і вона вже не буде складати 4,73 га, а незрівнянно менше. Тобто будуть брутально порушені права 340 власників земельних часток», — поскаржилася газеті пайщица СГП «Дмитрівське» Любов Букалова.
Видання зазначає, що один з ініціаторів «земельної бунту» Микола Маслов не перший раз незаконно захоплює землі. Як стверджує газета, влітку 2013 року за підсумками міжвідомчої перевірки з’ясувалося, Микола Маслов незаконно обробляє 25 гектарів, що належать Міноборони. Фермер засіяв їх кукурудзою.

Крім того, 6 жовтня 2016 року він разом з двома людьми, які представилися журналістами, увірвався в дитячий садок «Сонечко» в станиці Дмитрівській. Перелякані вихователі розповіли про інцидент батькам, які написали за даним фактом заяву в ФСБ, МВС і Слідчий комітет і приймальні президента Росії (копія документа є у «Стрічки.ру»). «Увірвавшись на територію дитячого садка ці люди без дозволу стали ходити по всіх приміщеннях, тримаючи в руках якісь підозрілі предмети», — йдеться в заяві.

«Переконливо просимо — поверніть наші земельні паї. Дайте нам і нашим сім’ям спокійно жити і працювати», – йдеться у листі мешканців кубанської станиці. Місцеві жителі стверджують, що після невдалого «тракторного маршу» розгляд їх справ набуває не правове, а політичне забарвлення: місцеві чиновники, боячись чергового скандалу, задовольняють навіть сумнівні вимоги фермерів-активістів.

Якщо їхні плани здійсняться, пише видання, без засобів до існування можуть залишитися сім’ї 320 працівників СГП «Дмитрівське», а господарство залишиться без землі — свого головного активу.