Названий спосіб уникнути зростання цін на житло в Росії

Зростання цін на житлову нерухомість в Росії, спровокований запуском програми пільгової іпотеки, можна нівелювати за рахунок збільшення обсягів пропозиції житла. Про це агентству Regnum заявив економіст Василь Колташов, коментуючи виступ глави Центробанку Ельвіри Набіулліної в Держдумі.

Набіулліна в ході свого виступу перед депутатами повідомила, що пільгова іпотека дала громадянам можливість покращувати житлові умови, але в той же час «вже помітив зростання цін на житло на первинному ринку, який випереджає і інфляцію, і зростання доходів населення». Вона вказала на необхідність своєчасного завершення програми іпотеки з держпідтримкою.

На думку Колташова, глава ЦБ повинна була зробити акцент на необхідності масштабного будівництва житла, а не на мінуси пільгової іпотеки. «Нам необхідно зробити так, щоб пропозиція кредитів врівноважувалося пропозиціями нерухомості на ринку, щоб будувалося більше житла», – назвав економіст спосіб уникнути зростання цін. Він додав, що вартість іпотечних кредитів все одно повинна знижуватися.

Іпотеку під 6,5 відсотка річних запустили в квітні 2020 го. В рамках пільгової програми можна отримати позику на покупку квартири в новобудові. Максимальна сума іпотеки обмежена: в Москві та Санкт-Петербурзі вона становить 12 мільйонів рублів, в інших регіонах Росії – 6 мільйонів рублів. Програма повинна була завершитися до листопада 2020 го, але потім її продовжили до 1 липня 2021-го.