Різдво підвело рітейлерів

Роздрібні мережі не змогли наростити виручку за рахунок минулих різдвяних розпродажів.

Великі британські роздрібні мережі, всупереч традиції, недорахувалися виручки. За 6 останніх тижнів виручка мережі супермаркетів Tesco зменшилася на 2,4%, WM Morrison — на 7,1%. Рітейлери вважають, що їм завадили несприятлива економічна ситуація і конкуренти, які влаштовують тотальні розпродажі.

Роздрібні продажі у США в листопаді зросли на 4,7% порівняно з минулим роком, перевищивши прогнози експертів. Багато в чому це відбулося завдяки своєчасному зміні тактики американських рітейлерів.

На цей раз за місяць до свят британці економили не тільки на продуктах харчування. Debenhams — один з великих британських торговців одягу — заявив, що, незважаючи на помітне зниження цін під час різдвяних розпродажів, виручка мережі може виявитися меншою від запланованої. Це змусило занервувати акціонерів Debenhams: після негативних прогнозів вартість акцій рітейлера за один день впав майже на 10%.

Російські рітейлери поки не оприлюднили результати святкових розпродажів. Не виключено, що й вони недорахуються виручки. Хоча як підрахував Сітібанк, на новорічні подарунки росіяни могли витратити приблизно 90 млрд руб., але в грудні 2013 р. росіяни збільшили свої витрати всього на 9% порівняно з попередніми місяцями, в той час як в 2012 р. перед новорічними та різдвяними канікулами витрати громадян збільшилися на 25%, передає «Коммерсантъ».

Обсуждение закрыто.